nuxoe.com logo

6. Sınıf 2.Dönem 4. Hafta PROBLEM ÇÖZMEK BENİM İŞİM


Bu hafta 6. Sınıf 2. Dönem 4. Hafta konusu olan PROBLEM ÇÖZMEK BENİM İŞİM ünitesini işleyeceğiz. Bu konumuzda bir problemlerin çözümü için algoritme oluşturmak ve algoritmanın çözümünü test etmek ile ilgili konular işleyeceğiz. Bu ünitemizde 1 tane ders anlatım dosyamız ve 1 tane uygulamamız ve 2 tane videomuz olacak. Geçen hafta 6.sınıf 2. Dönem 3. Haftasında BÖL, PARÇALA, ÇÖZ konusunu işlemiştik eğer daha bu haftanın konusuna geçmediyseniz bir önceki haftanın konusunu inceleyebilirsiniz. Bu haftanın kazanımlarını aşağıya ekliyorum, ders defterlerine aşağıdaki kazanımları yazabilirsiniz, eğer sınıf defterine sığmaz ise kazanım numaralarını yazabilirsiniz. 
  • BT.6.5.1.5. Problemin çözümü için bir algoritma geliştirir.
  • BT.6.5.1.6. Bir algoritmanın çözümünü test eder.
Bu kazanımlar dikkate alınarak ve ders akış sırasına göre hazırlanan sunu dosyalarına ve gerekli evraklara yazımız ekinden ulaşabilirsiniz. Bu kaynaklar Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf Kılavuz Kitabına göre hazırlanmıştır.

Ders Anlatım Video Sunusu

Video

Ders Anlatım Sunusu

Uygulama-1 ( Covid-19)

Uygulama

Haftaya 6.sınıf 2. Dönem 5. Haftası olan FARKLI YOLLARDAN AYNI ÇÖZÜME Haftasında görüşmek üzere kendinize iyi bakın. Ayrıca aşağıdaki indir düğmesi ile bu haftanın bütün dosyalarına ulaşabilirsiniz.
Uygulamalar ile ilgili sorularınızı aşağıdaki Mesaj Kutusuna yazabilirsiniz


 
Mesaj Kutusu MESAJ KUTUSU

Henüz Yorum Yapılmamış.

KATEGORİLER SİTEDE ARA
Sınav Tarihleri
Tinkercad Sınıfa Giriş
KATEGORİLER KATEGORİLER

Web Sitemizde 23 Kategori'de, Toplam 333 Yazı Bulunmaktadır.

En Çok OKunanlar En Çok Okunanlar
Son Yorumlananlar Son Yorumlananlar
Etiketler Etiketler