nuxoe.com logo

Öğrenci Yoklama Alma Programı

   Etiketler : yoklama programı öğrenci yoklama    Kategori : Yaptığım Programlar
2 Mayıs 2019 Perşembe      
2829 Kez Okundu      
Yusufpb

Başta bir fikir olarak başlayan kısa bir süre önce hayata geçirdiğimiz öğretmenlerimiz tarafından çok begenilen bu sistemin amacı, Okullarda sabah ve öğleden sonra okula gelmeyen öğrencileri belirlemek için kullanılan bir sistemdir. 
Bu sistem günün belirlenen saatlerinde idareciler tarafından açılıp, açık olduğu sürede öğretmenlerin ders esnasında sınıfta bulunmayan öğrencileri sisteme kaydeder ve süre bitiminde sistem kilitlenir. Sistem kilitlendiğinde idareci arkadaş sistemden gelmeyen öğrenci listesini alıp ya mesaj ya da iletişime geçerek velilere bildirir. 
Bu sistemin yapısı 3 bölümden oluşur. 

1. BÖLÜM 


Bu bölümde öğretmen daha önceden belirtilen internet adresini açar, karşına açılan menüden o anda bulunduğu sınıfı seçerek isim listesi karşına gelir. ( sistem kapalı ise kilit ekranı karşısına gelir ) İsim listesinde derste olmayan öğrenciye bulup numarasının solundaki yeşil düğmeye tıklar ve öğrenci durumu pasif yani o satır turuncu ve yeşil düğme kırmızı düğmeye dönüşür. Ve daha sonra öğretmen gelmeyen diğer öğrencilere de aynı işlemi yapar ve en sonunda KAYDET düğmesine tıklar ve sistem o sınıfın devamsızlığını veri tabanına kaydeder. Bütün öğretmenler aynı işlemi yapar.

Gelmeyen Öğrencileri Belirledikten Sonra KAYDET Düğmesine Tıklayınız.
Sınıf TAM olsa bile KAYDET Düğmesine Tıklayınız.
GEÇ GELEN Öğrenciye Tekrardan Tıklayarak YEŞİL Yapınız. Bu Şekilde Güncelleme Yapabilirsiniz.
Diğer notlarımız..

 

2. BÖLÜM Bu ekranımız İdareci Panel ekranıdır. Bu ekran ile idareci arkadaşımız yoklama alınan sıınıfları (yeşil satır ile )ve gelmeyen öğrencileri görür. Ayrıca aşağıdaki bir kutucuk ile gelmeyen öğrencilerin numaralarını kopyalayıp sms sistemine yapıştırabilir. Daha sonra Arşive Kaydetmek için Devamsızlığı Arşivle butonuna tıklar. ( Üste bulunan KİLİT düğmesi ile idareci arkadaş sistemi kilitleyebilir)3. BÖLÜM 


Bu ekran ile idareci arkadaşımız o anki gelmeyen öğrenci numaralarını kaydetmek için kullanır. Yapması gereken Tarihi ve Öğleden Önce/Sonra seçeneklerini seçmesi. Bu seçimleri yaptıktan sonra DEVAMSIZLIĞI KAYDET düğmesine tıklar. Sistem o numaraları arşivler. Alt tabloya ekler. Daha sonra arşivdekileri yazdırmak için tablonun altında bulunan YAZICI resmine tıklaması yeterli olacaktır. 

 

Sistem bir internet sitesidir.
Cep telefonunda kullanılabilir ve tam ekran olarak görünmektedir.
Android ve IOS farketmeden kullanılabilir.
Kullanılan telefon ve bilgisayarın interneti olması yeterli olacaktır. 
İdareci arkadaş tarafından sistem kilitlenip açılabilmektedir. Yetki idareci arkadaştadır.

SİSTEM DOMAİN VE HOST KULLANDIĞI İÇİN YILLIK FİYATI 100 TL DİR. 

DEMO KULLANIM İÇİN MESAJ ATINIZ. 

  • Yorum Yaz
  • Yorum Oku
İletişim İçin E-Posta Adresim : admin@nuxoe.com

Her Türlü Fikir, Görüş ve Yorumlarınız Bizim İçin Önemli.. Yorumlarınızı Bekliyoruz..
Adınız- Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz

Güvenlik Kodu
33209

Henüz bu yazı için yorum yapılmamış..
Henüz bu yazı için yorum yapılmamış..

nuxoe.com reklam davetiye afiş nuxoe.com kutuphane programı nuxoe.com Öğrenci Yoklama Alma Sistemi

ETİKETLER

1.Dönem 1.hafta 2.dönem 2.hafta 6. Sınıf 6.sınıf 7.Sınıf 8.Sınıf ağ kontrol Aile Yardım Bildirimi android Arduino asp bilgisayar kursu BT ve Yazılım Buton Buzzer Çalışma Kağıtları css davetiye derece programı Destekleme ve Yetiştirme Kursu dilekçe excel excel makro ford google hem kursu hem sınav javascript Joystick jquery kademe programı klasör gizle klasörleri gizleyen klasörleri göster klavye kodlama Kurs Programı LDR Led makro Mblock MEB Potansiyometre Projeler resim sergisi scratch şiir davetiye tiyatro davetiye uzantı gizle uzantıları göster vba video indirme wallpaper win7
Daha Fazla Etiket