nuxoe.com logo
ZİYARETÇİ DEFTERİ Programlar (12), Kategorisi
Scratch 3  programını indirmek için aşağıdaki düğmeye tıklayın ve bilgisayarına indirin. İndirdikten sonra kurunuz. Scratch açılınca dili ingilizce ise Dünya İşaretinden Türkçe yi seçin. Hepsi bu kadar, kolay gelsin.
Programı İndir
Scratch 2  programını indirmek için aşağıdaki düğmeye tıklayın. Açılan google drive ekranında 2 tane dosya olacak 1. cisi Adobe Air, 2.cisi Scratch 2 dir.

Yapılması gerekenler,
1. Bu iki dosyayı ilk önce bilgisayarınıza indirin. 
2. İlk yüklenecek program Adobe AIR programı
3. Daha sonra Scratch 2 programını yükleyin.
4. Scratch açılınca dili ingilizce ise Dünya İşaretinden Türkçe yi seçin.
5. Hepsi bu kadar, kolay gelsin.

 

Programı İndir

Chrome tarayıcında izlediğiniz videoyuyu hızlandırmak için kullanırız. Bu eklentiyi Chrome tarayıcısına yükledikten sonra tarayıcınızı kapatıp açmanız gerekmektedir. Daha sonra s veya d tuşlarıyla hızlandırıp yavaşlatabilirsiniz. 


Programı İndir
Eski bilgisayarlara yüklediğim ve yüklediğimden dolayı çok fazla memnun kaldığım Wiindows işletim sistemi Win. 8.1. Embedded Industry Pro versiyonuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Bu işletim sistemini yüklediğinizde göreceksiniz ki bilgisayarınız gerçek anlamda hızlı ve seri çalışacak. Eski bilgisayarlara Win 7 kuracağınıza bunu kurmanızı şiddetle tavsiye ederim.  Yine programın yapımcısı EASmurat ustada teşekkürler..
https://www.tnctr.com/topic/737625-windows-81-embedded-industry-pro-up3-x86x64-nisan-2020-easmurat/

Programı İndir
2003 - 2016 Office Sürümleri için hazırlanan Lite versiyonlarını aşağıdaki link ile ulaşabilirsiniz. Lite versiyon küçültülmüş ve gereksiz kullanılmayan özelllikler çıkartılmıştır. Word- Excel ve powerpointten oluşan az boyutlu office sürümleridir. Bu programda emeği geçen Karabudak ustada teşekkürler..
Programı İndir
Bir bilgisayarda olması gereken programların ve bir çoğuna aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Bu arşivi hazırlayan forjest ustaya teşekkürler. Bu programların ne işe yaradığını google da araştırıp, indirebilirsiniz. Ben bir çoğunu kullanıyorum ve herhangi bir sıkıntı yaşamadım..
Programı İndir
Wireless Network Watcher programı ile ağınızdaki bilgisayarların IP Numaralarını öğrenebilirsiniz. Boyutu küçük ve kullanımı kolay bir program. 
Programı İndir
Visula basic 6 program hazırlamak için kullanabileceğiniz bir programdır. Ben genelde BT dersinde kullanıyorum. Bu yazımızda bu programın portable halini sizlere ulaştıyoruz.
Programı İndir
Çok zaman önceden almış olduğunuz piranha webcam iniz varsa, windows 7 de driverını bulmanız zor olacak.Ama uzun denemelerim sonunda windows 7 çalışacak driverını buldum, bu yazımızda paylaşıyoruz.. Aşağıdaki linkteki driverı indirebilirsiniz.
Programı İndir
Bu küçük program ile çok kullanılan özellikleri mouse sağ tuşuna atayabiliyorsunuz. Klasörleri gizle- göster, uzantıları göster- gizle...Tüm Windows sürümlerine uyumludur.
Easy Context Menu V1.5 - Sağ Tuş Eklentileri

Bu küçük aracı mutlaka denemelisiniz. Sağ duşa işlevler atamanızı sağlıyor.

Win xp, Win Vista, Win7,Win8 ve Win8.1 sistemlerinde sorunsuz çalışıyor.

Programı İndir
Bu olayı bugün denedim ama bayağı hoşuma gitti. Amaç Tabletten ve ya  Cep Telefonundan Yazıcıyı kullanarak çıktı almak. Yapmanız gereken
1. Chrome açmak
2. Chrome açılınca gmail adresiniz ile google dan oturum açmak
3. Adres cubuğuna chrome://devices/ yazıp enter a basmak
4. Açılan ekranda bilgisayarınıza bağlı yazıcıyı seçip eklemek
5. https://www.google.com/cloudprint?user=0#printers adresine gidip yazıcınızın ekli olup ve cevrimiçi olduğuna dikkat edin.
6. Daha sonra appstore dan Cloud Print Plus programını cep telefonunuza kurmanız gerekiyor.
7.Daha sonra cep telefonundan Cloud Print Plus in Local bölümünden telefonunuzdan istediğiniz dosyayı yazdırabilirsiniz.

+ yönleri
1. Bilgisayarın ve yazıcınız açık olması ve internete bağlı olması gerekiyor.
2. Bilgisayarda herhangi bir programın açık olması vb.. gerek yok
3. Aynı hat, aynı paylaşım alanında olması gerekmiyor. avea - ttnet benim denediğim..

- yönleri
1. Ne kadar güvenli...

Programı İndir
Bu yazımızda bilgisayar ve internet kullanan kişilerin elinin altında bulunması gereken bir programı tanıtacağım.  Programımızın adı Advanced IP Scanner. Bu program kablolu ve ya kablosuz (wireless) ağ üzerinde sizden habersiz interneti ve ağı kullanan kişileri görebileceğiniz ve türkçe ve ücretsiz bir yazılım.
Programı İndir
 
KATEGORİLER KATEGORİLER

Web Sitemizde 22 Kategori'de, Toplam 273 Yazı Bulunmaktadır.

En Çok OKunanlar En Çok Okunanlar
Son Yorumlananlar Son Yorumlananlar
Etiketler Etiketler
1.Dönem 1.Hafta 2. dönem 2.dönem 2.Hafta 4.hafta 5. Sınıf 5.Hafta 6. Sınıf 6.Hafta 6.sınıf 7.Sınıf 8.Sınıf Aile Yardım Bildirimi Arduino asp BİLGİSAYARIMDA GÖRDÜKLERİM Bt ve Yazılım Buton buzzer Çalışma Kağıtları css davetiye derece programı Destekleme ve Yetiştirme Kursu dilekçe excel excel makro ford google GÖRMEDİKLERİM hem kursu hem sınav javascript Joystick jquery kademe programı klasörleri gizleyen klavye Kodlama Kurs Programı LDR Led makro mblock MEB Potansiyometre Projeler resim sergisi Scratch şiir davetiye Sınav tiyatro davetiye vba video indirme wallpaper win10 win7 Windows
Daha Fazla Etiket