nuxoe.com logo

Belirli Saatlerde Bilgisayarı Yeniden Başlatmak

   Etiketler : Autoplay Media Studio Yeniden başlat    Kategori : Yaptığım Programlar
25 Şubat 2020 Salı      
6246 Kez Okundu      
Yusufpb

Okulumuzdaki deepfreze vb.. programları  yüklü olan bilgisayarları belirli aralıklara yeniden başlatıp,bu sayede bilgisayarlara giren virüslerin çoğalmasını engelleyen bu program, Autoplay Media Studio ile yapıldı.
Bu programın yapılma amacı, bilgisayarlar da ne kadar da deepfreze vb.. programlar yüklü olsada bilgisayar açıkkken virüs bulaştığı an, bilgisayara flash bellek takıldığı zaman, flash belleklere virüs bulaşmaktadır. Tek çözüm arada bir bilgisayarı yeniden başlatmak..Ayrıca bu program saat:17:15 de bilgisayarı kapatacaktır.

Program autoplay ile yapılmış olup  Exe haline çevrilmiştir. Programı indirip çift tıkladığınızda program kendini başlangıç klasörüne kendisini kopyalayıp, exe nin açık halini C:/Yeniden_baslat klasörüne açacaktır. Klasörün içindeki Autoplay > Docs > alarms.txt dosyasını açıp kapatılacak saatleri yazabilirsiniz.

Not: Bilgisayarı kullanan kişiler, ayarlanan kapanış saatlerini değiştirmesin diye Saat Sil düğmesi pasif hale getirilmiştir.

Kullanımı hakkında bilgi almak için mesaj atmanız yeterli..


Üst taraftaki soldaki resmin programı, saatler manuel olarak alarms.txt dsosyasından değiştirilebilir ve program kapatılmaz.(Deepfreze vb.. olan bilgisayar için)

Üstte taraftaki sağdaki resmin programı, saatler görünen arayüz ile değiştirilip silinebilir. (Günlük kullanım için) 

  • Yorum Yaz
  • Yorum Oku
İletişim İçin E-Posta Adresim : admin@nuxoe.com

Her Türlü Fikir, Görüş ve Yorumlarınız Bizim İçin Önemli.. Yorumlarınızı Bekliyoruz..
Adınız- Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz

Güvenlik Kodu
68067

Henüz bu yazı için yorum yapılmamış..
Henüz bu yazı için yorum yapılmamış..

nuxoe.com reklam davetiye afiş nuxoe.com kutuphane programı nuxoe.com Öğrenci Yoklama Alma Sistemi

ETİKETLER

1.Dönem 1.hafta 2.Dönem 2.hafta 6. Sınıf 6.sınıf 7.Sınıf 8.Sınıf ağ kontrol Aile Yardım Bildirimi android Arduino asp bilgisayar kursu BT ve Yazılım Buton buzzer Çalışma Kağıtları css davetiye derece programı Destekleme ve Yetiştirme Kursu dilekçe excel excel makro ford google hem kursu hem sınav javascript Joystick jquery kademe programı klasör gizle klasörleri gizleyen klasörleri göster klavye Kodlama Kurs Programı LDR led makro Mblock MEB Potansiyometre Projeler resim sergisi Scratch şiir davetiye tiyatro davetiye uzantı gizle uzantıları göster vba video indirme wallpaper win7
Daha Fazla Etiket