nuxoe.com logo

Scratch : Uçan Kedi -11.2

 Saturday, June 19, 2021 Saturday, June 19, 2021 807 807 Kez Okundu Scratch Scratch

Bu uygulamamız da Uçan Kedi oyunu yapacağız. Tabiki uçan kedi kuklası ile karşımıza çıkan engelleri geçmeye çalışacağız. Geçemeyip çarparsak oyunumuz duracak. Bu uygulamada kendimiz bir kukla çizip engeller hazırlayacağız. Bu engellerden geçtikçe kedimiz puan kazanacak. 
Yapacağımız çalışmaları Scratch de yapacağımız için Scratch kendi internet sitesine üye olmanız lazım yada programını indirmeniz gerekmektedir. Bunun için  Scratch Kurulumu ve Kullanımı ile ilgili sayfayı ziyaret ederek, Scratchi bilgisayarınıza indirin veya internet sitesi üzerinden kullanın.
Eğer Bilgisayarınızda Scratch Programı yüklüyse yada internet üzerinden nasıl etkinliği yapacağınızı biliyorsanız o zaman hiç beklemeden etkinliğimizi yapmaya başlayabiliriz.

UÇAN KEDİ 

Uçan kedi oyunumuz hazırlaması çok kolay olan bir uygulamadır ama eglenceli bir uygulamadır. Uçan kedimizi havada tutmak için yukarı tuşa basmamız gerekiyor eğer basmaz ise kedimiz aşağıya doğru iner ve kenara değince oyunumuz durur. Tabi bu arada karşıdan gelen sütunların arasından geçip puan kazanmaya çalışacağız ama geçemeyip değersek yine oyunumuz duracak. Hadi şimdi oyunumuzun bitmiş halini görelim. 

Eğer isterseniz aşağıdaki resme bakarak kodları hazırlayabilirsiniz.

Sizden ricam bu yaptıklarımızla yetinmeyip kendinizi Robotik kodlama ve Arduino konularıyla kendinizi geliştirmeniz.
Uygulamalar ile ilgili sorularınızı aşağıdaki Mesaj Kutusuna yazabilirsiniz.


 
Mesaj Kutusu MESAJ KUTUSU

Henüz Yorum Yapılmamış.

KATEGORİLER SİTEDE ARA
Sınav Tarihleri
Tinkercad Sınıfa Giriş
KATEGORİLER KATEGORİLER

Web Sitemizde 23 Kategori'de, Toplam 333 Yazı Bulunmaktadır.

En Çok OKunanlar En Çok Okunanlar
Son Yorumlananlar Son Yorumlananlar
Etiketler Etiketler