nuxoe.com logo

6. Sınıf 2.Dönem 5. Hafta FARKLI YOLLARDAN AYNI ÇÖZÜME


Bu hafta 6. Sınıf 2. Dönem 5. Hafta konusu olan FARKLI YOLLARDAN AYNI ÇÖZÜME ünitesini işleyeceğiz. Bu konumuzda bir problemlerin çözümü için algoritma oluşturmak ve algoritmanın çözümünü test etmek ile ilgili konular işleyeceğiz. Bu ünitemizde genellikle uygulama yaparak ders işleyeceğiz. Geçen hafta 6.sınıf 2. Dönem 4. Haftasında PROBLEM ÇÖZMEK BEN İŞİM konusunu işlemiştik eğer daha bu haftanın konusuna geçmediyseniz bir önceki haftanın konusunu inceleyebilirsiniz. Bu haftanın kazanımlarını aşağıya ekliyorum, ders defterlerine aşağıdaki kazanımları yazabilirsiniz, eğer sınıf defterine sığmaz ise kazanım numaralarını yazabilirsiniz. 
  • BT.6.5.1.5. Problemin çözümü için bir algoritma geliştirir.
  • BT.6.5.1.6. Bir algoritmanın çözümünü test eder.
  • BT.6.5.1.7. Farklı algoritmaları inceleyerek en hızlı ve doğru çözümü seçer.
Bu kazanımlara göre hazırlanmış olan ünitede 1 tane sunu dosyamız, dosyamızın içinde sınıfta uygulanabilecek 2 tane sınıf içi uygulama mevcuttur. 
Bu kazanımlar dikkate alınarak ve ders akış sırasına göre hazırlanan sunu dosyalarına ve gerekli evraklara yazımız ekinden ulaşabilirsiniz. Bu kaynaklar Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf Kılavuz Kitabına göre hazırlanmıştır.

Ders Anlatım Sunusu

Labirent Çalışma Kağıdı


Haftaya 6.sınıf 2. Dönem 6. Haftası olan AYIKLA PİRİNCİN TAŞINI Haftasında görüşmek üzere kendinize iyi bakın.Ayrıca aşağıdaki indir düğmesi ile bu haftanın bütün dosyalarına ulaşabilirsiniz.
Uygulamalar ile ilgili sorularınızı aşağıdaki Mesaj Kutusuna yazabilirsiniz


 
Mesaj Kutusu MESAJ KUTUSU

Henüz Yorum Yapılmamış.

KATEGORİLER SİTEDE ARA
Sınav Tarihleri
Tinkercad Sınıfa Giriş
KATEGORİLER KATEGORİLER

Web Sitemizde 23 Kategori'de, Toplam 333 Yazı Bulunmaktadır.

En Çok OKunanlar En Çok Okunanlar
Son Yorumlananlar Son Yorumlananlar
Etiketler Etiketler