nuxoe.com logo

6.sınıf 2. Dönem 9. Hafta SCRATCH İLE TANIŞIYORUM

 2 Nisan 2021 Cuma 2 Nisan 2021 Cuma 1891 1891 Kez Okundu Scratch Scratch

Bu haftanın konusu Blok tabanlı program olan Scratch 3 versiyonunu işleyeceğiz. Bu konuyla ilgili bir sunu hazırladım. Sunuda öğrencilerin sisteme nasıl üye olacakları ve ufak bir uygulama bulunmaktadır. Üye olma yöntemi olarak Scratch kendi adıma bir öğretmen hesabı açıp, sınıfları oluşturdum. Öğrencilerimde kendi sınıflarına ait linklere tıklayıp üye olacaklar. Bu sayede bu link ile üye olan öğrencilerin yaptığı ve paylaştığı projeleri görebileceğim.

Sevgili öğrenciler,
Sizden ricam aşağıdaki bulunan slaytı baştan sona dikkatli okumanız. Ve size ait sınıfın linkine tıklayıp üye olmanız.Nasıl üye olacağınız slaytın içerisinde yazmaktadır. 

Sınıf Scratch İçin Kayıt Linki
6A http://scratch.mit.edu/signup/m42ncdv2c
6B http://scratch.mit.edu/signup/5trpntnjf
6C http://scratch.mit.edu/signup/j5xjj32hm
6D http://scratch.mit.edu/signup/y5xr5834k
Bu üye olma süreci bir sonraki dersimize kadar olacak. Lütfen dersten öncesine kadar Scratch sitesine üye olunuz.  Herkese kolay gelsin. 
 

Bu dersin sonunda yapacağımız uygulama
1. Yürüyen ve konuşan kedi1. Ayı Yürüsün 
Mesaj Kutusu MESAJ KUTUSU

Mesajlar (1)

Eren TUNA
Eren TUNA dedi ki: 17.4.2020 13:12:05

hocam ben indirdim teşşekürler bize indirme yolunu gösterdiğiniz için

KATEGORİLER KATEGORİLER

Web Sitemizde 22 Kategori'de, Toplam 273 Yazı Bulunmaktadır.

En Çok OKunanlar En Çok Okunanlar
Son Yorumlananlar Son Yorumlananlar
Etiketler Etiketler
1.Dönem 1.Hafta 2. dönem 2.dönem 2.Hafta 4.hafta 5. Sınıf 5.Hafta 6. Sınıf 6.Hafta 6.sınıf 7.Sınıf 8.Sınıf Aile Yardım Bildirimi Arduino asp BİLGİSAYARIMDA GÖRDÜKLERİM Bt ve Yazılım Buton buzzer Çalışma Kağıtları css davetiye derece programı Destekleme ve Yetiştirme Kursu dilekçe excel excel makro ford google GÖRMEDİKLERİM hem kursu hem sınav javascript Joystick jquery kademe programı klasörleri gizleyen klavye Kodlama Kurs Programı LDR Led makro mblock MEB Potansiyometre Projeler resim sergisi Scratch şiir davetiye Sınav tiyatro davetiye vba video indirme wallpaper win10 win7 Windows
Daha Fazla Etiket