nuxoe.com logo

HC-SR501 Hareket PIR Sensörü -31

   Etiketler : Arduino mblock hc-sr501    Kategori : MBlock
18 Şubat 2020 Salı      
313 Kez Okundu      
Yusufpb

Bu konumuzda hareket sensörü inceleyeceğiz. Bu sensörümüz hareket algıladığı zaman “1” değerini yani YÜKSEK değerini Arduino’ya gönderir. Genellikle bina otomat sisteminde, hırsız hareket algılama sistemlerinde, garaj kapılarında, otomatik el kurutma makinelerinde kullanılır. Pasif kızılötesi hareket algılama sensörünün algılama mesafesi 7 metredir.

Üzerinde bulunan 3 adet pinin biri 5V, biri GND ve biri de DATA ucudur. DATA ucunu Arduino’daki dijital pinlere takılması gerekmektedir. Üzerinde bulunan diğer 2 ayar düğmesi ise Zaman ( cisim algılayıp, açık kalma süresi 3sn-300sn) ve Hassasiyet ( algılama mesafesi ) ayarıdır. Devremizde ise hareket algılandığında ledin 2sn saniye yanmasını sağlayacağız.

Devremizde Hareket sensörünün DATA ucunu 2nolu dijital girişe, ledin (+) ucunu 3 nolu girişe bağladık.Yukarıdaki kod ile 2. Dijital pinden hareket algılandığında yani “1” olduğunda 3. Dijital pini “YÜKSEK” yaptık ve 2 sn lambanın yanmasını sağladık.

 
 

       Puanlama Sonucu: puan (2,8 / Toplam Oy Kullanan:38)   Puan Ver : [1]  [2]  [3]  [4]  [5] 
  • Yorum Yaz
  • Yorum Oku
İletişim İçin E-Posta Adresim : admin@nuxoe.com

Her Türlü Fikir, Görüş ve Yorumlarınız Bizim İçin Önemli.. Yorumlarınızı Bekliyoruz..
Adınız- Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz

Güvenlik Kodu
60539

Henüz bu yazı için yorum yapılmamış..
Henüz bu yazı için yorum yapılmamış..

nuxoe.com reklam davetiye afiş nuxoe.com kutuphane programı nuxoe.com Öğrenci Yoklama Alma Sistemi

ETİKETLER

1.Dönem 1.hafta 2.Dönem 2.hafta 6. Sınıf 6.Sınıf 7.Sınıf 8.Sınıf ağ kontrol Aile Yardım Bildirimi android Arduino asp bilgisayar kursu BT ve Yazılım Buton Buzzer Çalışma Kağıtları css davetiye derece programı Destekleme ve Yetiştirme Kursu dilekçe excel excel makro ford google hem kursu hem sınav javascript Joystick jquery kademe programı klasör gizle klasörleri gizleyen klasörleri göster klavye Kodlama Kurs Programı LDR led makro Mblock MEB Potansiyometre Projeler resim sergisi şiir davetiye tiyatro davetiye uzantı gizle uzantıları göster vba video indirme wallpaper win7
Daha Fazla Etiket