nuxoe.com logo

Win10 Klavye Büyütme

   Etiketler : win10 klavye büyütme    Kategori : Bilgisayar ve Windows
21 Şubat 2020 Cuma      
278 Kez Okundu      
Yusufpb

Okullarda kullanılan Etkileşimli Tahtalarda Windows 10 güncellemesi yapıldıktan sonra Dokunmatik Klavyenin küçüldüğü göreceksiniz. Bu küçülmeden dolayı bazı öğretmen arkadaşların buna alışamadığını farkettim.  İşte bu yazımızda dokunmatik klavyenin nasıl büyütüleceğiniz göstereceğim

1. YOL : 
Etkileşimli tahtayı EBAAdmin yöneticisi ile oturum açın, Başlat çubuğuna regedit yazarak Kayıt Defteri Düzenleyicisini açınız. 
Buradan sırayla
HKEY_LOCAL_MACHINE->SOFTWARE->Microsoft->Windows->CurrentVersion->Explorer adımınıa kadar gelin. Daha sonra, yeni bir tane Scaling isminde  yeni bir anahtar klasör oluşturun. Anahtar klasörümüzün içerisine de MonitorSize isimli bir dize değeri oluşturun, dize değerini de 17-20 arasında bir değer yazınız. 17 büyük - 20 daha küçüktür. Ben 20 yi tercih ettim. Bu işlemi bitirdikten sonra Etkileşimli tahtayı yeniden başlatınız. 
2. YOL : 
Etkileşimli tahtayı EBAAdmin yöneticisiyle açmaktan zorlanırsanız ve bu adım adım bulma işi zor gelirse daha pratik bir yöntem var. C: sürücüsünün \ Windows klasörünün içinde regedit dosyasını sağ tık Yönetici olarak çalıştırıp, EbaAdmin şifresi ile açınız. Açılan Kayıt Defteri Düzenleyicisinin  Dosya Menüsünden AL seçeneği ile aşağıdaki indirme linkinde (TURUNCU HEMEN İNDİR BUTONU ) bulunan REG dosyasını alın. Ve etkileşimli tahtayı yeniden başladın.REG dosyasındaki 20 sayısının değiştirerek klavye boyutununda istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.
3. YOL : 
Diğer bir yol ise kurduğunuz flash bellek içerisindeki uzantısı .wim olan ve en büyük dosya boyuna sahip olan .wim dosyasının 7.zip programı ile açınız. Daha sonra aşağıdaki dosyada bulunan TabTip.exe ve tipskins.dll dosyasını Program files > microsoft shared > ink klasörünü içerisine 7. zip ekranında sürükleyin. Yani 7.zip ile açtığınız .wim dosyasının içerisine sürükleyeceksiniz. Ayrıca Program files (x86) > microsoft shared > ink içerisinede sürükleyiniz. Sürükleme işlemini yapınca kopyalama ekranı açılacak ve bayağı bi uzun süre sürecek. Bu işlem bitince tahtaya bu flash bellek ile format atınız. 
 

       Puanlama Sonucu: puan (2,8 / Toplam Oy Kullanan:16)   Puan Ver : [1]  [2]  [3]  [4]  [5] 
  • Yorum Yaz
  • Yorum Oku
İletişim İçin E-Posta Adresim : admin@nuxoe.com

Her Türlü Fikir, Görüş ve Yorumlarınız Bizim İçin Önemli.. Yorumlarınızı Bekliyoruz..
Adınız- Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz

Güvenlik Kodu
51004

Henüz bu yazı için yorum yapılmamış..
Henüz bu yazı için yorum yapılmamış..

ETİKETLER

1. yazılı 1.hafta 2. dönem 2. yazılı 2.Dönem 2.hafta 6. Sınıf 6.sınıf ağ kontrol Aile Yardım Bildirimi android Arduino asp bilgisayar kursu BT ve Yazılım Code.Org css davetiye derece programı Destekleme ve Yetiştirme Kursu dilekçe ekders e-okul evrak teslim excel excel makro ford google hem kursu hem sınav javascript jquery kademe programı klasör gizle klasörleri gizleyen klasörleri göster klavye Kodlama Kurs Programı makro mblock MEB photoshop Projeler resim sergisi şiir davetiye swf indirme tiyatro davetiye uzantı gizle uzantıları göster vba video indirme wallpaper web tasarım win7 wireless yıl sonu
Daha Fazla Etiket

Aliexpress kargo takip Aliexpress Türkçe