nuxoe.com logo

6.Sınıf 6.Hafta DİJİTAL DÜNYANIN SUÇLULARI


Bu hafta 6. Sınıf 1. Dönem 6. Hafta konusu olan DİJİTAL DÜNYANIN SUÇLULARI ünitesini işleyeceğiz. Bu konumuzda Bilişim Suçları hakkında bilgiler işleyeceğiz. Bu ünitemizde 2 tane video, 1 tane afişimiz ve sınav sorularımız olacak. Geçen hafta 6.sınıf 1. Dönem 5. Hafta YARATICI ÜRÜNLERİMİZ NASIL KORUNUYOR konusunu işlemiştik eğer daha bu haftanın konusuna geçmediyseniz bir önceki haftanın konusunu inceleyebilirsiniz.
Bu haftanın kazanımlarını aşağıya ekliyorum, ders defterlerine aşağıdaki kazanımları yazabilirsiniz, eğer sınıf defterine sığmaz ise kazanım numaralarını yazabilirsiniz.
BT.6.2.1.6. Bilişim suçlarının neler olduğunu açıklayarak ilgili kanunları özetler.
BT.6.2.1.7. Bilişim suçlarına karşı alınabilecek önlemler ve stratejiler geliştirir.
Bu kazanımlar dikkate alınarak ve ders akış sırasına göre hazırlanan sunu dosyalarına ve gerekli evraklara yazımız ekinden ulaşabilirsiniz. Bu kaynaklar Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf Kılavuz Kitabına göre hazırlanmıştır.

Hikaye

Bu video ile amacımız hızlı gelişen bilişim sektöründe kötü niyetli kişilerin kurduğu tuzaklara düşmememiz ve uyanık olmamız gerektiğini anlatan bir hikaye. Bu video ders kitabında verilen ilk etkinlik olarakta karşımıza çıkıyor.

Ders Anlatım Sunumu

Şimdi ise bilişim Suçlarını anlatan sunuma bakalım.

Afiş

Uygulama

Şimdi bir uygulama yapalım

Sınav


Haftaya 6.sınıf 1. Dönem 7. Hafta Dijital Dünya konusunda görüşmek üzere kendinize iyi bakın. Ayrıca aşağıdaki indir düğmesi ile bu haftanın bütün dosyalarına ulaşabilirsiniz.
Uygulamalar ile ilgili sorularınızı aşağıdaki Mesaj Kutusuna yazabilirsiniz.


 
Mesaj Kutusu MESAJ KUTUSU

Henüz Yorum Yapılmamış.

KATEGORİLER SİTEDE ARA
KATEGORİLER KATEGORİLER

Web Sitemizde 22 Kategori'de, Toplam 319 Yazı Bulunmaktadır.

En Çok OKunanlar En Çok Okunanlar
Son Yorumlananlar Son Yorumlananlar
Etiketler Etiketler